Ushers

SUNDAY, SEPT 15
8:00 AM
Frank Kemp
Doug Webster

SUNDAY, SEPT 22
8:00 AM
Fred Elliott – Sub
Matt Vossler

SUNDAY, SEPT 22
11:45 AM
Baptism
Skip Hooper
Julie McLaughlin – Sub

SUNDAY, SEPT 29
8:00 AM
Jay Maguire – Sub
Trez Moore – Sub

SUNDAY, OCT 6
8:00 AM
Peter Goodhue
Vinny Arguimbau

SUNDAY, OCT 13
8:00 AM
Nancy Gramps
Helen Jaeger – Seeking sub

SUNDAY, OCT 20
8:00 AM
Terrie Wood
Lyle Foster

SUNDAY, OCT 27
8:00 AM
Frank Kemp
Doug Webster

SUNDAY, NOV 3
8:00 AM
Jay Maguire
Matt Vossler

SUNDAY, NOV 10
8:00 AM
Skip Hooper
Trez Moore

SUNDAY, NOV 17
8:00 AM
Fred Elliott
Julie McLaughlin

SUNDAY, NOV 24
8:00 AM
Peter Goodhue
Vinny Arguimbau

SUNDAY, NOV 24
11:45 AM
Baptism
Nancy Gramps
Helen Jaeger

SUNDAY, DEC 1
8:00 AM
Terrie Wood
Lyle Foster

SUNDAY, DEC 8
8:00 AM
Frank Kemp
Doug Webster

TUESDAY, DEC 10
5:30 PM
Family Carol Sing
Jay Maguire
Matt Vossler

SUNDAY, DEC 15
8:00 AM
Skip Hooper
Trez Moore

SUNDAY, SEPT 8 – TEAM 1
11 AM service

Jan Hendrik van Nierop
Martha van Nierop
Jim Gallagher
Joe Steuert
Chris Hughan
Brendan Dickinson

SUNDAY, SEPT 15 – TEAM 2
10:00 AM

John Craft
Al Briganti
Karen Briganti
Chuck Jackson
Walter Dodge
Peter Dressler

SATURDAY, SEPT 21 – TEAM 3
Derek Stefanovsky’s Ordination

Frank Huck
Rory Callahan
Wilder Gleason
Bill Bogle
Chris Matteson
Kip Hewitt

SUNDAY, SEPT 22 – TEAM 4
10:00 AM

Ed Lyons
Richard Gregory
Chuck Andreae
Eric Zeigler
Rich Myers
Peter Drippe

SUNDAY, SEPT 29 – TEAM 5
10:00 AM

Charlie Koons
Dick Kelsey
John Moore
Bill Cleary
Marilyn Fahrman
David Drais

SUNDAY, OCT 6 – TEAM 6
10:00 AM

Charlie Barnett
Eric Wagoner
Mark Shakley
Patrick Houlihan
David Rewcastle
Peter Wheelock

SUNDAY, 0CT 13 – TEAM 7
10:00 AM

Gregory Smith
Jan Hendrik van Nierop
Suzy Seymour
Tony Larino
Christopher Christie
Martha van Nierop

SUNDAY, OCT 20 – TEAM 8
10:00 AM

Peter Bigelow
Marilyn Fahrman
Ric Davenport
Michael West
Ed Melton
Whit Benedict

SUNDAY, OCT 27 – TEAM 1
10:00 AM
Newcomer Welcome

John Wolcott
Jane Wolcott
Jim Gallagher
Joe Steuert
Chris Hughan
Brendan Dickinson

SUNDAY, NOV 3 – TEAM 2
10:00 AM
All Saint’s Day

John Craft
Al Briganti
Karen Briganti
Chuck Jackson
Walter Dodge
Peter Dressler

SUNDAY, NOV 10 – TEAM 3
10:00 AM
Remembrance Sunday

Frank Huck
Rory Callahan
Wilder Gleason
Bill Bogle
Chris Matteson
Kip Hewitt

SUNDAY, NOV 17 – TEAM 4
10:00 AM

Ed Lyons
Richard Gregory
Chuck Andreae
Eric Zeigler
Rich Myers
Peter Drippe

SUNDAY, NOV 24 – TEAM 5
10:00 AM
Youth Sunday

Charlie Koons
Dick Kelsey
John Moore
Bill Cleary
Marilyn Fahrman
David Drais

SUNDAY, DEC 1 – TEAM 6
10:00 AM

Charlie Barnett
Eric Wagoner
Mark Shakley
Patrick Houlihan
David Rewcastle
Peter Wheelock

SUNDAY, DEC 8 – TEAM 7
10:00 AM

Gregory Smith
John & Jane Wolcott
Suzy Seymour
Tony Larino
Christopher Christie

SUNDAY, DEC 8 – TEAM 8
4:00 PM
Lessons & Carols

Peter Bigelow
Marilyn Fahrman
Ric Davenport
Michael West
Ed Melton
Whit Benedict

SUNDAY, DEC 15 – TEAM 1
10:00 AM

Jan Hendrik van Nierop
Martha van Nierop
Jim Gallagher
Joe Steuert
Chris Hughan
Brendan Dickinson

Close Menu